Sinan Oğan Kimdir? Kaç Yaşında, Nereli, Boyu Kilosu? (Biyografi)

Bir zamanlar MHP Milletvekili olan ve 2017 yılında ihraç edilen Sinan Oğlan kimdir, kaç yaşında, nereli, boyu kilosu, eşi kim?

Bu yazımızda Sinan Oğan hakkında detaylı biyografi bilgilerini paylaşacağız.

Sinan Oğan Kimdir? Kaç Yaşında, Nereli?

Sinan Oğan kimdir

14 Mart 1969 yılında Iğdır şehrinde dünyaya gelen Sinan Oğan 2023 yılı itibari ile 54 yaşındadır. Aslen Azerbaycan Türkü kökenli olan Sinan Oğan Marmara Üniversitesi mezunudur. Bir zamanlar MHP’nin Milletvekili olan Oğan 2015 yılında partiden ihraç edilmiş sonrasında açtığı dava ile partiye tekrar geri dönmüştür. 2017 yılında ise kendisiyle beraber 3 kişi MHP’den tekrardan ihraç edilmiştir. Şimdilerde ise Zafer Partisi ve ATA ittifakı’nın Cumhurbaşkanı adayıdır.

Kendisi hakkında caferi mi, alevi mi gibi sorular sorulmaktadır. Kendisi aslen Azerbaycan Türkü kökenlidir. Annesinin adı Kıymet Oğan, babasının adı ise Adil Oğan’dır. Eşinin ismi ise Gökçen Oğan’dır.

Sinan Oğan Alevi mi? Caferi mi?

Kendisinin alevi olup olmadığı bilinmemektedir. Sinan Oğan Iğdır’lıdır. Ve Iğdır’ın büyük çoğunluğu Azeri’dir. Sonrasında Türk ve Kürt gelmektedir. Aynı zamanda Iğdır’ın bir kısmı caferi ve bir kısmı ise sünni olmaktadır. Sinan Oğan’ın mezhebi ise bilinmemektedir.

Sinan Oğan Eşi ve Çocukları Kimdir?

Sinan Oğan’ın eşi Gökçen Oğan’dır. Ayrıca bir kız ve bir erkek çocuğu vardır. Çocuklarının isimleri ise Göktürk ve Zeynep’tir.

Gökçen Oğan Kimdir?

Sinan Oğan’ın eşi araştırmacı ve yazardır. Gökçen Oğan’ın kimin kızı gibi sorular merak edilmektedir, ancak bu konu hakkında bir bilgi bulunmamaktadır.

Boyu Kilosu Kaç? Burcu Ne?

1.80cm boyu olan Sinan Oğan’ın kilosu ise 80kg civarıdır. Ayrıca Sinan Oğan’ın burcu Balık’tır.

13. Cumhurbaşkanı Adayı Sinan Oğan

13. Cumhurbaşkanı Adayı Sinan Oğan

14 Mayıs 2023 Pazar günü yapılacak olan Türkiye Cumhuriyeti 13. Cumhurbaşkanı seçimlerinde Zafer Partisi, Adalet Partisi, Ülkem Partisi ve Türkiye İttifakı Partisi’nin oluşturduğu Ata İttifakı’nın Cumhurbaşkanı adayı Sinan Oğan‘dır.

Sinan Oğan Biyografisi

 • Kimdir? : Akademisyen, Siyasetçi
 • Doğum tarihi : 14 Mart 1969
 • Kaç yaşında? : 54
 • Aslen nereli? : Iğdır doğumludur. Ancak kendisi aslen Azerbaycan Türkü’dür.
 • Burcu ne? : Balık
 • Boyu kaç? : 1.80cm
 • Kilosu kaç? : 80kilo
 • Eşi kim? : Gökçen Oğan
 • Mesleği ne? : Siyasetçi, 24. Dönem Milletvekili
 • İnstagram hesabı : @drsinanogan (161B)
 • Twitter hesabı : @DrSinanOgan (1.3M)

“Sinan Oğan Kimdir? Kaç Yaşında, Nereli, Boyu Kilosu? (Biyografi)” üzerine bir yorum

 1. sinan oğanın doğum tarihinin 1967 olduğuna şaşırdım. ayrıca sinan oğanın boyu da baya uzun. eşi çocukları falan güzel bir aile. başarılar diliyorum sinan oğana.. sinan oğanın eşi kaç yaşında acaba onu hiçbir yerde bulamadım.

Yorum yapın